Архів
Хто постачатиме газ для населення України
НКРЕКП пропонує провести конкурс у кожній області. За словами голови НКРЕКП, на цьому тендері конкуруватимуть діючі постачальники (облгаз-збут) та інші компанії, які хочуть зайти на цей ринок. Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), запропонує уряду, для проведення подальшої лібералізації ринку газу, провести в кожній області тендер з вибору постачальника газу для населення, що примусить потенційних постачальників конкурувати між собою ціною газу і якістю наданих послуг. Про це сказав голова НКРЕКП Дмитро Вовк під час круглого столу, на якому обговорювалася проблема створення ринку газу для потреб населення.
"Ми будемо звертатися до уряду та просити провести такий тендер", - сказав Вовк. За його словами, на цьому тендері будуть між собою конкурувати діючі постачальники (облгаз-збут) та інші компанії, які хочуть зайти на цей ринок.
"Тендер має бути проведений у певному регіоні. На цьому конкурсі з облгаз-збутом будуть конкурувати, наприклад, обленерго або мобільні оператори. Для цього бізнесу важливо знати територію і рівень розрахунків споживачів... В сьогоднішніх умовах одним з можливих конкурентів для облгаз-збуту може бути обленерго, тому що ці компанії також мають абонентську базу, досвід співпраці з урядовими структурами та центри обслуговування клієнтів", - пояснив Вовк. Він зазначив, що в результаті проведення таких тендерів обиратимуться найефективніші постачальники газу в кожному регіоні, і населення купуватиме "блакитне" паливо у новій компанії. Ця компанія працюватиме в регіоні певний час, до проведення наступного тендеру, зазначив Вовк.
На хмельницькому полігоні твердих побутових відходів незабаром розпочнеться видобуток біогазу.
На хмельницькому полігоні твердих побутових відходів завершуються роботи зі встановлення обладнання для дегазації.
Нагадаємо, що у червні 2017 року Хмельницька міська рада організувала конкурс на виконання цих робіт. Переможцем була названа компанія «Біогаз ЕНЕРДЖІ» з Чернігова. Підприємство сплачуватиме 13% з продажу електроенергії, що вироблятиметься з біогазу. За попередніми розрахунками, в рік прибуток становитиме 2-2,5 мільйони гривень. Ці гроші надходитимуть на спецрахунок КП «Спецкомунтранс» і використовуватимуться лише на потреби сміттєзвалища. Важливе і те, що здійснення цього проекту значно зменшує вірогідність виникнення пожеж на полігоні.
Електробус українського виробництва доїхав зі Львова до Кам'янця-Подільського - самостійно
Львівський «Концерн-Електрон» розробив перший український електробус ще в кінці 2015 року. Минулого року він вийшов на
маршрут у Львові і відпрацював понад 9 місяців, перевізши понад 250 тис. пасажирів
Тестова експлуатація, дозволила дізнатися реальні показники і характеристики роботи електробуса. Пробіг на одній зарядці
Електрон Е19101 становить 225 км з повним завантаженням в режимі міського маршруту.
На продовження терміну експлуатації енергоблоку ХАЕС знадобиться більше 2 млрд гривень
2,3 млрд гривень коштуватиме продовження терміну експлуатації 1-го енергоблоку Хмельницької атомної електростанції. Про це у листопаді повідомив генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко, під час відвідин депутатами Хмельницької обласної ради підприємства. У той же час, за його словами, це у 20 разів дешевше ніж будівництво нових енергоблоків. Гендиректор ХАЕС наголосив, що продовження терміну експлуатації енергоблоку обумовлена світовим та українським досвідом. Нині енергоблок зупинений для планового ремонту на 96 діб, під час якого перевірятимуться усі його системи.
Нагадаємо, що термін експлуатації 1-го енергоблоку завершується у грудні 2018 року. Також, у квітні завершується термін експлуатації і 4-го енергоблоку Запорізької АЕС. Проектний термін експлуатації їх становить 30 років, а після відповідних заходів, він буде збільшений до 50-ти. На продовження термінів експлуатації зношеного обладнання застарілих АЕС залучаються мільярдні міжнародні кредити, які збільшують зовнішній борг України. З кожним роком актуальним стає і те, що колись, а це станеться вже у недалекому майбутньому,
ці терміни продовжувати буде не можливим і доведеться атомні станції закривати… А це додаткові колосальні витрати, враховуючи те, що Україні доведеться виводити з експлуатації 15 атомних блоків, якщо не будуть збудовані на Хмельницькій АЕС ще два. Не потрібно забувати і те, що функціонування їх потенційно загрожує трагічними наслідками, що відомі людству після 1986 року. За світовим же досвідом, після виведення цих об’єктів з експлуатації, щорічні витрати на обслуговування реактора та підтримки безпеки нараховують десятки мільйонів доларів. То ж доводиться замислитися про надзвичайно високу вартість «дешевих атомних кВт»!
Українська асоціація відновлювальної енергетики (УАВЕ) повідомляє, що учасники сектору відновлюваної енергетики
можуть подати в суд на газету "Урядовий кур’єр". Про це йдеться у зверненні Асоціації до Прем’єр-міністра України з проханням вирішити проблему затримки публікацій постанов НКРЕКП у газеті "Урядовий кур’єр", так як через це затримується термін прийняття рішення щодо встановлення "зеленого" тарифу для новозбудованих об’єктів відновлюваної енергетики та призводить до багатомільйонних збитків.